Washington DC – malý průvodce, zajímavosti a tipy

washington

Tenhle článek je spíš pro ty, kteří se opravdu chystají Washington navštívit. My jsme to třeba docela vychytali s ubytováním, tak se s vámi chci podělit o pár tipů a triků, které by vám mohli ušetřit mnoho času. Ten pak můžete využít na něco užitečného.

Jak na levné ubytování ve Washingtonu?

Parta studentů hledá ubytování v hlavním městě USA. Takže je jasný, že cena pro nás byl rozhodující faktor. Plán byl strávit v hotelu jen dvě noci, takže nám bylo víceméně jedno, jak to tam bude vypadat. Do Washingtonu jsme přijeli autem, takže další (možná nejdůležitější) věc pro nás byla možnost parkování. To umožňuje většina hotelů, ale za poplatek. Ten náš to měl zadarmo.

Snažili jsme se najít co možná cenově nejvýhodnější ubytování poblíž centra. I když jsme měli k dispozici auto, věděli jsme, že budeme jezdit metrem.

No a v čem je háček?

Nehledejte ve Washingtonu, ale v Arlingtonu, což je město ve státě Virginie. S Washingtonem v podstatě vypadá jako jedno město. Velkým rozdílem jsou ceny v ubytování. My našli celkem slušný hotel s krytým bazénem a jen pár minut od stanice metra. Hranici poznáte podle budov, které se směrem k Arlingtonu zvyšují. Když jsme viděli mrakodrapy, věděli jsme, že se blížíme k našemu hotelu. Z Arlingtonu dojedete až k Bílému domu metrem za pár minut.

washington-dc-3

Zajímavost:

Pokud si myslíte, že Washington (hlavní město) je zároveň i stát, tak pravdu nemáte. Stát Washington je na západním pobřeží. Hlavní město USA nespadá do žádného státu. Je ohraničen státy Maryland a Virginia. Jedná se o federální území, které bylo původně postaveno jako centrum vlády, nikoliv jako město vhodné pro život lidí. Jako stát se ale víceméně chová. Mají své daně, svá práva a další věci. Zajímavé je, že obyvatelé hlavního města nemají možnost zasahovat do politiky jako ostatní obyvatelé USA. Jelikož Washington nemá oficiální status státu, nemají zastupitele v senátu, který by mohl hlasovat.

Památky

V turistickém centru poblíž Bílého domu jsme si vzali mapku, kde byli zvýrazněné nejdůležitější body, které musí každý turista navštívit. A to v tomto pořadí – Bílý dům, Washington, Lincoln, Roosevelt, Jefferson, Kapitol. Místa byla očíslována, takže jsme šli podle plánku a byla to opravdu příjemná procházka podél jezera uprostřed města. Všechno je od sebe kousek, takže jsme to stihli za jedno odpoledne.

Zajímavost:

Washingtonský monument (taková ta špička sahající do nebe) má jednu zajímavost. Zblízka je vidět, že je sestaven ze dvou druhů mramoru. První půlka je světlejší a to z jednoho prostého důvodu. Začali ho stavět, ale díky občanské válce a nedostatku finančních prostředků ho dokončili až o 40 let později.

washington-dc-4

Kapitol a muzea

Druhé dopoledne jsme věnovali Kapitolu. Prošli jsme si veřejně dostupná místa. Uvnitř nás nalákali na 45-ti minutovou prohlídku, která byla zdarma. A tak jsme šli. Popravdě mě to moc nezaujalo. Průvodce mluvil převážně o historii a tak jsem si spíš užívala procházku v místech, kam samotní turisté nemohli. Dále jsme prošli parlament, senát a knihovnu. Pokračovali jsme po městě směrem k čínské čtvrti. Muzeum zločinu zní zajímavě, že? My ho našli na jedné z mapiček města a tak jsme se tam vydali. Na místo muzea jsme na údajné adrese našli Sturbucks. A tak jsme zapluli dovnitř a nad kávou probrali naše další kroky. Což mimochodem taky nebylo špatný. Z vyprávění vím, že muzeum Špionáže stojí za návštěvu. Zbytek odpoledne jsme prošmajdali po městě, což taky nebylo od věci. Úplně náhodou jsme se dostali k Bílému domu z druhé strany a byl to fajn zážitek.

washington

Restaurace

Na dobrou čínu zajděte do čínské čtvrti, která je asi 20 chůze od Kapitolu. Po cestě minete nejprve reflexní bazének před budovou Kapitolu a pak taky budovu sídla FBI. V Čínské čtvrti na vás dýchne ta správná atmosféra a restaurací tam je opravdu nepřeberné množství.

Míst je mnohem víc, já se vám snažím přiblížit pouze ty, která jsem sama navštívila. Pokud má někdo konkrétní dotaz na ubytování, restauraci nebo cokoliv jiného stačí napsat.

podpis-lucie-motivimi

 

 

Napsat komentář