To nej z Portugalska

portugalsko (4)

Země plná sluníčka, výborného vína a milých lidí, kteří se za ničím nehoní a umí si život užívat. Místo, kde i ten nejvíc vystresovaný a zaneprázdněný člověk zapomene na všechny starosti a na chvíli se zastaví.

Tahle země má podle mě nějaký zvláštní kouzlo, které působí na každého, kdo tam vkročí. Od místních se naučíte nikam nespěchat a žít si svoji pohodičku. Sama jsem si uvědomila, že opravdu nemá cenu se stresovat kvůli nedůležitým věcem nebo řešit maličkosti. Tu změnu jsem poznala i na kamarádce, která si tam taky zkusila žít. Když mi oznámila, že se rozhodla studovat právě tam, měla jsem obrovskou radost. Portugalsko vám dá totiž opravdu hodně a neznám člověka, kterému by se tam nelíbilo.

Nejkrásnější místa

Během půlroku jsem zemi procestovala křížem krážem a pro vás jsem připravila malé shrnutí toho nej.

Algarve

Jižní část Portugalska – okraj Evropy lemovaný nejkrásnějšími plážemi a skalními útesy v celé zemi. Všude se dočítám, že Algarve je hlavní turistická oblast. My jsme tedy asi měli štěstí, protože pláže byly poloprázdné a mohli jsme si tak užít klidné 4 dny.

portugalsko (2)

Atmosféra na jihu je ještě pohodovější než v Lisabonu. Není nic krásnějšího než se přes den projít po pláži, která je lemována útesy a z nich vzniklými jeskyněmi. Křišťálově modro-tyrkysová voda naráží do skal, my ležíme, posloucháme ten zvuk a užíváme pohodu. Žádní otravní prodejci procházející se po pláži. Jen jeden starší muž, který se u nás zastaví a svým úsměvem a lámanou angličtinou nám zpříjemní den.

portugalsko (1)

Klidné a zároveň neklidné večery

Každý večer jsme na balkoně pozorovali růžové západy slunce, pak jsme se hodili do gala a krásně osvětlená promenáda nás dovedla do místních barů. A to byl taky dost velký relax. Nebyly to totiž klasické bary, na které jsme byli zvyklí z Lisabonu. Tady byl součástí i bazén nebo ratanová křesílka či postele. Tak si to představte. S koktejlem v ruce ležíte v posteli s bílými nebesy pod oblohou plné hvězd, koukáte na odraz měsíce na hladině moře a prostě jen tak relaxujete. Poslední večer jsme zakončili společným večerním koupáním. Asi 20 bláznivých mladých lidí ve spodním prádle ruku v ruce běží do moře. A dopadlo to tak, že mě málem vrátný nepustil zpátky do hotelu. Asi moc nevěřil cizí holce, které z vlasů kapala voda, po tváří stejkala řasenka, a která v ruce držela boty a mokré spodní prádlo. Zajímavý a nezapomenutelný večer.

Madeira

Ostrov ležící asi hodinu letadlem z Lisabonu. Na tenhle výlet jsem se opravdu moc těšila a měla jsem proč. Bylo to totiž výborný! Madeira je malý ostrov, ale má tak strašně moc hezkých míst, že jsem se jim rozhodla věnovat vlastní článek. Takže o Madeiře příště. :-)

portugalsko (6)

Nejzápadnější cíp Evropy – Cabo de Roca

Samotný konec evropské pevniny, který je nedaleko Lisabonu. Do dneška si pamatuju ten den. Plán byl jasný – půjčit si auto a z Lisabonu dojet na Cabo de Roca, abychom stihli západ slunce. Kde jinde by měli být krásnější západy slunce než na úplném západě kontinentu? Den začal klasicky a v odpoledních hodinách jsme se přibližovali cílovému místu. Úsměv na tváři nám zmizel, když se blížil podvečer, pomalu se začalo stmívat a my byli pořád na cestě. Pamatuji si, že to byl jeden z našich posledních dnů v Portugalsku. Takže pokud to nestihneme dnes, tak se tam možná už nikdy nepodíváme. Šlápli jsme na to a po několika minutách už vidím obrovský maják tyčící se nad útesem.

portugalsko (5)

Připadám si jak ve snu. Když si odmyslím ty lidi, je to jak v ráji. Slunce zapadá za mraky a my jen tak sedíme na zídce a beze slova pozorujeme tu nádhernou scenérii.

portugalsko (7)

Země pro každého

Portugalsko je nádherná země, která není ještě tak komerční jako některé země Evropy a proto má to kouzlo. Článek jsem opět začala větou, kterou ho i ukončím.

„Neznám nikoho, komu by se v Portugalsku nelíbilo.“

podpis-lucie-motivimi

 


Sdílej článek: „To nej z Portugalska“

One Reply to “To nej z Portugalska”

  1. Opet krasny prispevek!….kdybych tam nebyla, tak bych tomu treba a ni nemusela uverit,,ale byla!…a opravdu mne Portugalsko take necim dostalo!

Napsat komentář