Jak jsme se naložili do horkých pramenů

Po pár dnech strávených v texaském národním parku Big Bend se vydáváme dál – směr Utah. Cesta je sakra dlouhá, tak děláme pár zastávek na známých i méně známých místech. První z nich jsou White Sands – nekonečně dlouhé písečné duny obklopené horami. Nějak vůbec nechápu, kde se tady ty tuny písky vzaly. Bez oceánu a mezi horami to vypadá trochu zvláštně. Písek je sněhově bílý, čistý, a tak jemný, že mi vůbec nevadí se v něm celá vyválet. Zastavujeme hned vedle dun a jdeme se kousek projít.

Pokračujeme dál směrem do hor v Novém Mexiku. Zastavujeme na parkovišti nedaleko města Albuquerque, abychom se místních zeptali, kudy k horkým pramenům. Procházíme kolem stánků, kde na nás okamžitě dýchne místní indiánská atmosféra. Ve vzduchu je cítit vůně ručně vyráběných svíček, koření, jídla a v dálce je slyšet zpěv doprovázený indiánskou píšťalou. Místo je obklopené rudými skalami a horami a my si připadáme, jak v jiném světě. Chvilku se procházíme a pak se ptáme na cestu.

Sbalíme vodu, jabka a oříšky a vydáme se na túru. Je docela chladno, tak se ještě pořádně zabalím do šály. Poprvé za celou dobu na nás dýchne pravý podzim. Stromy jsou nádherně zbarvené do oranžovo-červena, ve vzduchu voní les a studený tváře mi ohřívá sluníčko. Celých 8 km jdeme lesem sami. Cesta nás dovede až ke kopci, kde začíná uzounká cestička plná bláta. Po pár krocích na nás mezi stromy začnou vykukovat malé přírodní bazénky s křišťálově čistou vodou. Ale hlavně, TEPLOU vodou! I když se mi moc nechce z vyhřátého oblečení, beru plavky a okamžitě zalejzám do jednoho z bazénků. Nejsme sami. Pár lidí se čachtá okolo, ale nějak mi to ani nevadí. Otočím se směrem do stráně a nasávám energii z podzimní přírody. Vypínám a vlastně se cejtím, jako kdybych tady sama byla.

Odpoledne se přehoupne děsně rychle a já si uvědomím, že už tady pár hodin ležíme. Normálně bych v teplé vodě dlouho nevydržela, když on vzduch okolo byl tak podzimně chladný, že ta teplá voda byla děsně příjemná. Ani ne horká ani ne studená. Prostě tak akorát. Jenže musíme vyrazit, abychom se stihli vrátit ještě za světla. Tak se oblíkáme a příjemně zrelaxovaní jdeme zpátky k autu. Nejdřív jsem byla nesvá z toho, že s příjezdem do hor se výrazně ochladilo. My na to totiž ještě nebyli připraveni a neměli jsme s sebou skoro žádné teplé oblečení. Ale nakonec vlastně bylo fajn, že bylo tak jak bylo. Kdo by se totiž chtěl v teplým počasí koupat v horkých pramenech že jo.

Z Nového Mexiko se vydáváme směrem Utah, na který se strašně moc těším! Na nová místa, několik dní v přírodě, a hlavně taky na nové zážitky! Tak příště Vám ten Utah ukážu..

Lucie

2 Replies to “Jak jsme se naložili do horkých pramenů”

  1. wow nádhera !! :)

    Viki Ceglédyová

    1. Lucie - motivimi says: Odpovědět

      Díky. :)

Napsat komentář