První dojmy z USA

Je neděle, venku neskutečný parno a já sedím pod větrákem (díky za něj) a snažím se dát dohromady první dojmy z pobytu v USA. Cesta byla neskutečně dlouhá. Po letech v třech různých letadlech, prolétnutí šesti časových pásem a překonání víc jak 7500km jsem konečně na místě.

Dovolenkářský ráj pro Američany

Nags Head – Severní Karolína, jakýsi poloostrov z obou stran lemovaný oceánem. Na druhé pobřeží dojdu pěšky za pár desítek minut. Místo, kde jsou nádherné dřevěné plážové domy různých barev. Skoro každý má přístup na širokou pláž, která díky své velikosti nepůsobí přelidněně. Je to část státu Severní Karolína, kam si jezdí Američané odpočinout. Většina domů je určena k pronájmu. Pokud dům není v blízkosti pláže, má před vchodem neskutečně zelený nádherně udržovaný trávník, což při tak vysokých teplotách, které tu přes léto jsou, nechápu. A taky nevím, kde berou čas a energie se o to tak pečlivě starat. No asi ze mě mluví česká povaha.

nags head (2)

Americký úsměv vždy a všude

Jsem tu 2 dny a už jsem pochopila, čemu se u nás říká americký úsměv. Co jsem si zatím všimla, lidé jsou tady neskutečně milí a vstřícní. Zatím usuzuji jen z prvního dojmu, takže se může stát, že za pár dní vám tady budu psát přesný opak. Známé „Hey, what´s up“ slyšíte na každém (ale opravdu na každém) rohu. Vím, že tohle čtou i lidi, kteří anglicky neumí, takže volně překládám: „ahoj, jak je?“ A zároveň tě zdravím mami. :-)

nags head (3)

Prodavačka v krámě, rybář na pláži, teenager jedoucí na kole.. Všichni vás zdraví, i když vás vidí poprvé v životě. Smysl pro humor bych řekla, že mají Američani taky vytříbený. Alespoň se nebojí oslovit neznámého člověka a utrousit nějaký ten vtípek. Na letišti jsem takové situace zažila hned dvě. Poprvé, když se mě pán ptal, jestli jsem ten ručník „Škoda Auto“ ukradla na dovolený, z který si myslel, že se vracím. Možná by koukal, kdybych mu řekla, že bydlím kousek od Boleslavi. A podruhé když mě starší pán viděl, jak se tahám s dvěma těžkými kufry, kabelkou a jídlem v ruce: „Haha nemáte těch zavazadel nějak málo?“

Aklimatizace

Časový posun, neskutečné vedro a střídavé horko a zima v letadlech a na letištích mě sundala. Nevím, která z těchto věcí mi způsobila bolest v krku, rýmu a kašel, ale vím, že momentálně mi je nejlíp ve stínu s čajem, citronem a kupou papírových kapesníků. Celý příjezd do USA jsem si naštěstí naplánovala tak, abych měla alespoň 5 dní volna, než začne práce. Takže jsem dnešní ráno začala takto: snídaně na terásce s výhledem na nádherné domy na pláži a následná procházka po pláži a pozorování nezkušených surfařů, kteří si přivstali, aby se vyhnuli dopoledním pařákům.

nags head (4)

Work And Travel

Pro ty, kteří neznají, bych chtěla ve zkratce přiblížit program Work And Travel díky kterému jsem se do USA dostala. Jedná se o program určený pouze pro studenty VŠ. Jde o to, že studenti mají možnost vycestovat na celé léto mezi dvěma akademickými roky, takže na cca 4 měsíce. Přihlášky přijímají agentury, kterých je v ČR velká spousta. Lidi bývají k těmto agenturách skeptičtí, je to ale naprosto bezpečné a výborná možnost, jak pracovat a cestovat v zahraničí. Programu Work And Travel plánuji v budoucnu věnovat samostatný článek právě pro ty, kteří o něm uvažují. Takže se můžete těšit na tipy, jak vybrat vhodnou agenturu, podrobné informace o mnou vybrané agentuře (ATEP) a spoustu dalších tipů a rad.

Mějte se krásně a cestujte! Je to nejlepší škola života..

podpis-lucie-motivimi

 


Sdílej článek: „První dojmy z USA“

One Reply to “První dojmy z USA”

  1. Krásné fotečky Luli!

Napsat komentář