Osudová pohádka

Pokud jste toto spojení ještě nikdy neslyšeli, neděste se. Já také ne, ale nenapadají mě jiná slova jak popsat náš životní příběh. Naši cestu životem…

Svět je malej

Píše se rok 2013 a my (Martin a Lucka) jsme v portugalském Lisabonu. V Čechách jsme oba studenti stejné univerzity ze stejného ročníku, kteří se vůbec neznají. Postupem času se ale dozvídáme, že máme společné kamarády, bydlíme 15 kilometrů od sebe a cítíme vzájemné napětí… Ten pocit určitě znáte. Tak netrvá dlouho a jdeme na první „randíčko“. Kupujeme si flašku vína a jdeme si sednout na jednu krásnou vyhlídku, z které je vidět celý Lisabon. Tak to šlo pár týdnů, než…

Pokud se někdo zamiluje v Čechách, je to ten nejúžasnější pocit na světě. Pokud se někdo zamiluje ve městě plném slunce a pláží, je to ten nejúžasnější pocit na druhou.

Lisabon-motivimi2

Bezstarostný život studenta, slunění se na pláži, surfování v oceánu, cestování po Portugalsku a to vše nám končí. A my se se slzami v očích vracíme zpátky do Čech.

Krutý návrat do reality

První týdny v Čechách jsou velmi náročné. A my se pořád musíme myšlenkami vracet do portugalské metropole. V tom si říkáme, že ještě rozhodně budeme chtít vycestovat…

Začíná nám škola, oba nastupujeme na praxi do významné firmy a pomalu poznáváme, jaké to je být „zaměstnancem“ něčeho tak velkého. Avšak díky této zkušenosti, se nám dostává nabídky na pracovní stáž ve španělské Barceloně, respektive německém Frankfurtu. Ač s vědomím několika měsíčního odloučení, souhlasíme. Přeskakujeme do roku 2015 a já letím směr Barcelona, Lucka směr Frankfurt.

Jedno z nejkrásnějších měst

Během této doby se pravidelně navštěvujeme. Naštěstí 3 měsíce utečou jako voda a Lucka přijíždí za mnou do Barcelony po zbytek mé pracovní stáže, která je půlroční. Mimoto si i ona zde nachází pracovní stáž v marketingu v jedné menší italské společnosti. Lucka se učí s nástroji online marketingu a poznává, co by ji v životě mohlo bavit. Dva studenti na pracovní stáži v Barceloně. Je léto. Všudypřítomné sluníčko. Žijeme v krásném bytě s výhledem na celou Barcelonu a jsme ohromně šťastní.

barcelona

Jen na skok domů

Půlrok uteče jako voda a my se společně vracíme zpátky. Je hrozně hezké vždycky po dlouhé době vidět kamarády, rodinu, domov. I přes to, že léto se nám v Čechách hrozně líbí, my už si za měsíc zase balíme kufry. Začíná nám škola. V Řecku. Konkrétně ve 4. největším městě Řecka – Larise.

Ten řecký systém

První pocity z Řecka jsou rozporuplné. Po našem kampusu běhá spousta pouličních psů, studenti ještě nikde, tak plánujeme první výlety. A i díky velmi nízkým nákladům na ubytování, nám zbývá spousta prostředků na cestování. V ten moment začínáme psát náš blog. A znovu si užíváme ten bezstarostný život. Cestujeme, sportujeme a jsme opět ti nejšťastnější lidé na světě.

Rok 2016?

Současnost. Jsme zpátky v Čechách. Za pár týdnů nám začíná škola, avšak opět pouze jeden semestr. My si společně žádáme o vízum do Kanady, popřípadě na Nový Zéland, kam bychom chtěli odletět na začátku června. Uvidíme tedy, kde prožijeme větší část tohoto roku, ale doufáme, že budeme stejně tak spokojení a šťastní jako jsme doposud.

motivimi-lisabon2

PS: Je to náhoda, že jsme se poznali v Lisabonu? Je to náhoda, že jsem mohl pracovat v zemi, do které jsem vždycky hrozně chtěl? Je to náhoda, že Lucka díky stáži v Barceloně našla její vysněnou práci? Je to náhoda, že…? Aneb jaká je hranice mezi osudem a náhodou?

(V tomto „meziobdobí“ bychom rádi zavzpomínali pár články a fotkami na studentský Lisabon, překrásnou Barcelonu ale i nedávno procestované Řecko.)

2016-01-28 13_35_44-2016-01-26 15_39_32-Untitled-3 - Windows Prohlížeč fotografií - Windows Prohlíže

 

 


Sdílej článek: „Osudová pohádka“

3 Replies to “Osudová pohádka”

  1. Martina z Prachatic :-) says: Odpovědět

    Jste úžasní… opatrujte se na cestách, užívejte, čerpejte a žijte tak krásně jako doposud ;-)

  2. Krásně napsané. Dneska jsem projela vaši stránku a rovnou ukládám mezi oblíbené. Těším se na další články :)

    1. Lucie - motivimi says: Odpovědět

      Děkujeme za milý komentář. :-)

Napsat komentář