Náš plán na rok 2016

nei-pori

Pokud jsme v jednom z předchozích článků velmi stručně popsali naši minulost, dnes bych rád napsal něco o budoucnosti, respektive o našich plánech pro tento rok.

Zpátky do školy

Po našem lednovém návratu z Řecka uplynulo již pár dní. Lucka začíná učit angličtinu, já jsem pak na praxi v jedné místní společnosti. Současně se oba věnujeme i dalším projektům, což nám požírá velmi mnoho volného času. Také se blíží doba, kdy nám začne letní semestr. Protože v Řecku jsme si vážně jako studenti nepřipadali (do školy jsme chodili maximálně dvakrát na jednu hodinu týdně), tak je to skoro rok, co jsme byli naposledy ve škole. I proto se moc netěšíme. O škole ale psát nechci…

Opět rozhodne osud

Protože budeme mít od začátku června až do konce ledna příštího roku od školy volno, přemýšleli jsme, jak s tímto časem naložit. Samozřejmě se hned oba shodujeme na tom, že nechceme být tady v Čechách. I s vidinou toho, abychom si vydělali nějaké peníze do začátku našich dalších projektů. Poznali novou zemi. Získali nové přátelé. Měli nové krásné vzpomínky….

skiathos-houpaci-sit

Žádáme o víza do Kanady. Bohužel pro nás je letošní rok prvním rokem, kdy jsou uchazeči vybíráni náhodně ze všech žadatelů. K dnešnímu dni bylo rozdáno 400 víz z 1000 a zatím jsme ho ani jeden nedostali. Z původního očarování a vidiny prožitého léta v jednom z nejkrásnějších měst na světě ve Vancouveru, se pomalu probouzíme. Začínáme přemýšlet o další možné alternativě. Připravujeme se na den, kdy se otevře kvóta pro získání víz na Nový Zéland. To probíhá na začátku března, nicméně se často stává, že systém spadne nebo dojde k podobným patáliím, které opět nijak nezvyšují šance na úspěch nás obou. Jako optimisti věříme, že nám jedna z těchto možností vyjde. Je pro nás více než lákavé okusit také jiné kontinenty země.

Promočená Anglie, prosluněné pláže

Z toho důvodu, že naše touha v létě odletět je skutečně silná, máme i plán C. Příští týden se dozvíme více o tom, že bychom jeli na tři měsíce pracovat do Anglie. Známe několik lidí, kteří tuto letní brigádu využívají pravidelně, a zejména po finanční stránce si ji velmi chválí. Ikdyž práce je náročná a podmínky nelehké. My jsme ochotni letní prázdniny tomuto obětovat.

Prázdniny utečou jako voda a my se vrátíme do Čech. A budeme mít ještě stále čtyři měsíce. Co s nimi? Zde přichází asi to nejkrásnější vykoupení za propracované letní prázdniny v Anglii…

Zbytek roku bychom strávili v Karibiku, popřípadě v Indonesii. Ne jako dovolenkáři, ale normálně bychom pracovali. Nikoliv však za mzdu, ale za ubytování a jídlo. A pokud by to skutečně mělo být podle našich snů, vybrali bychom si lokalitu u moře, kde se dá surfovat. Protože surfování milujeme.

surf-motivimi-portugal

Toto je náš rok 2016. Sami nevíme, kde za pár měsíců budeme.  Ale i to je na tom to krásné, kam nás život zavane. Máte i vy v plánu mít rok 2016 takto zajímavý?

2016-01-28 13_35_44-2016-01-26 15_39_32-Untitled-3 - Windows Prohlížeč fotografií - Windows Prohlíže

 

 


Sdílej článek: „Náš plán na rok 2016“

Napsat komentář