Můj vysněný travel list

mapa

Jak už asi všichni víte, v těle mi koluje cestovatelská krev a tak si nejsem jistá, jestli je vůbec možné vypsat do jednoho článku všechna místa, která bych chtěla jednou navštívit. Takže bych se s vámi chtěla podělit o alespoň zlomek toho, co mě láká. Když nepočítám dovolenou v severní Africe, zatím jsem neměla to štěstí opustit Evropu (to zní opravdu zvláštně), takže se vám možná bude zdát ten můj „travel list“ opravdu rozsáhlý. Nicméně celý život mám ještě před sebou, tak proč ne?

Skandinávie

Lidi, co mě znaj, by nikdy neřekli, že zrovna mě bude lákat sever Evropy. Hlavně z toho důvodu, že když jsem si vybírala zemi vhodnou na studijní stáž či pobyt, jih u mě pokaždé zvítězil. Důvodem nebylo to, že by mě třeba sever nelákal. V té době jsem spíš přemýšlela prakticky, protože vím, že pro studenty je prostě lehčí život právě na jihu. A to ve všech oblastech – studium, finance, počasí apod. To však nic nemění na tom, že bych se rozhodně chtěla do Skandinávie (alespoň) jednou podívat. Nemám vyloženě vysněnou zemi, nejradši bych sever procestovala celý. Momentálně mám kamarádku, která žije ve Švédsku, takže si pomalu začínám pohrávat s myšlenkou, že by zrovna teď mohla být příležitost se tam podívat. Takže pokud to vyjde, máte se i vy na co těšit.

skandinávie
Švédsko

JV Asie

Jihovýchodní Asie je dost široký pojem, ale nechci tady vypisovat všechna místa. Je to část světa, která mě nikdy extra moc nelákala. Ani sama nevím proč. Ale mám pocit, že čím víc míst znám, tím se moje priority mění. JV Asi je poslední dobou celkem dobře dostupná a čím dál víc oblíbená. Takže bych si měla asi pospíšit, aby se ta moje vysněná místa nestala obětí turistické invaze. Takže vím, že rozhodně jednou pojedu do Vietnamu, do Kambodži nebo na Bali. Ale moje top vysněné místo je stejně Thajsko! Ani mě nelákají taková ta pravá turistická místa jako je Bangkok. V hlavě mám thajské ostrovy. Znáte ten pocit, kdy se o něco začnete víc zajímat a pak se to objevuje všude kolem vás? Tak to já mám právě teď právě s thajskými ostrovy. Chci vidět tu přírodu, pláže. Chci poznat, jací Thajci jsou. A snad úplně ze všeho nejvíc chci jíst thajské jídlo bambusovým příborem z dřevěné mističky a brčkem usrkávat z obřího kokosáku.

koh-samui
Koh Samui – Thajsko

Kanada

Místo, který nedávám jen na svůj travel list, ale i na list zemí, kde bych chtěla zkusit žít. Je to země, která mě strašně moc láka. Konkrétně západ, Vancouver a okolí. Když mě napadlo téma na tenhle článek, věděla jsem s jistotou, že Vancouver na svůj travel list nezapomenu dát. Když se nad tím teď zamyslím, nedokážu si pořádně zdůvodnit, proč zrovna tahle část Kanady mě táhne úplně nejvíc. Možná proto, že je to náš nejbližší možný cíl. Stále čekáme na víza. Ty mizí rychlostí blesku a šance se snižuje. Ale já pořád věřím, že to dopadne a že v červnu dostaneme kanadské razítko do pasu a začneme další etapu našeho snu.

vancouver
Vancouver

Přemýšlela jsem o pořízení mapy světa, do které si budu postupně zapichovat barevné připínáčky označující místa, kam jednou pojedu. Abych to měla na očích. Pak jsem si uvědomila, že by asi byla tak strašně moc plná, že by tam ani nebylo možné rozeznat hranice jednotlivých zemí. :-)

Na začátku jsem psala, že tohle je jen zlomek toho, co bych chtěla ve svým životě vidět. Tím tedy i článek ukončím a vy se můžete těšit třeba na další pokračování mého vysněného travel listu.

P.S.: Fotky nejsou (bohužel) vlastní.  

podpis-lucie-motivimi

 


Sdílej článek: „Můj vysněný travel list“

2 Replies to “Můj vysněný travel list”

  1. Skandinávie stokrát ano. Když jsem tam balila kufr a jela zpátky do ČR, bylo mi do pláče. Ne že bych nechtěla domů, naopak. Ale ta krása tam. Podzimní listí na stromech. Civilizace daleko. To fakt fyzicky bolí na srdci, opouštět něco tak dechberoucího.
    A kdybych někdy měla nějaký travel list, tak Kanada by na něm byla taky. A stejně jako Ty nevím, co mě tam táhne. :)
    Tak ať klapnou víza!

  2. Přeji, aby se Ti všechny sny splnily ;-)

Napsat komentář