Léto v USA

Nemůžu uvěřit, že už je to skoro měsíc a půl od našeho začátku. Máme skoro půlku pobytu v USA za sebou. Před naším odjezdem se každý ptal, kdy se vrátíme. My vždycky jen pokrčeli rameny a řekli, že nevíme. A to se nám na tom líbilo nejvíc. Poprvé jsme odjeli s tím, že nevíme, co bude za pár měsíců. Do teď jsme museli mít všechno naplánovaný, abychom zvládli dodělat školu a mohli si zkusit tenhle novej život. Život s batohem na zádech..

A jaký to teda je?

Pro začátek jsme se rozhodli zvolit mnou už osvědčený program Work And Travel v USA. V roce 2016 nám štěstí nepřálo a kvůli vízu do Kanady odjel jen jeden z nás. Jelikož jsem něchtěla sedět doma, na poslední chvíli jsem zvolila alternativu práce v USA přes program pro studenty. Na zbývajících pár volných měsíců jsem se přestěhovala za Martinem do Kanady. Škola byl jeden z důvodů proč jsme se vrátili domů. Plán byl jasný: dodělat školu, sbalit se a začít pořádně cestovat. A tak jsme vymýšleli, co by byl takový nejlepší odrazový můstek. V 2016 jsem sice ve státech už byla, ale procestovat jsem si je moc nestihla. Proto je USA pořád na našem listu „místa, která ještě musíme prozkoumat“. A tak jsme (v té době ještě jako studenti) podali přihlášku na program Work And Travel.

Proč znovu Severní Karolína?

Ani chvilku jsme nepřemýšleli o tom, jaký stát si vyberem. Jelikož jsem už měla kotankty z minulého roku, kamarády a nabídku na práci, Karolína zvítěžila. Nejenom, že s nabídkou práce vyjde program levněji, ale člověk už alespoň ví, do čeho jde. Stejně si USA chceme procestovat, takže rozhodně o nic nepřijdeme. A tak jsem znovu tady. U oceánu,v nádherný oblasti, kde je krásná příroda a pohodový lidi. S jedním jediným rozdílem – jsme na všechno dva.

Pracovní léto

Pracujeme v jedné vyhlášené restauraci nedaleko pláže v městečku Nags Head. Je to místo, kam Američani jezdí na dovolenou. Místo, kde nenajdete skoro žádné hotely, ale luxusní domy na pláži, které si lidé pronajmou třeba jen na týden. A k nám chodí na snídani a na večeři. Přes obědy je restaurace zavřená a tak máme alespoň pár (doslova pár – dvě!!) hodin na odpočinek. Léto jsme začali prací hostesky a hosta/hostesáka (ještě se mi nepodařilo najít to správné slovo pro chlapa). Postupně jsme se dostali trénink na všechny možné pozice. Z pohledu zákazníka to v restauraci v Americe vypadá asi takhle: při příchodu vás uvítá hosteska, která najde vhodný stůl pro vaši skupinu. Usadí vás k prostřenému stolu, popřeje dobrou chuť a práci předává servírce. Ta objedná jídlo a pošle do kuchyně, kde vyjede lísteček. Ze stanice zvané „expo“ (výdej) převezme objednané jídlo tzv. „food runner“. Ten je zodpovědný za to, zda máte steakový nůž či dostatek kotejlové omáčky k seafood. Po vašem odchodu veškeré nádobí sklidí „busser“, který připraví stůl pro další zákazníky. Hosteska/host, busser, food runner, expo, servírka/čísník – tyhle všechny pozice jsme si zatím vyzkoušeli. A řeknu vám, je to super.

Léto letí neskutečně rychle a hlavně asi i proto, že jsme každý den dost zaneprázděný. Volna moc nemáme, pracujeme doslova od rána do večera. A když se najde nějaký ten volný den, snažíme se odpočívat. U moře, projížďkami na kole, procházkami po pláži nebo jen tak válením u filmu. Ale takhle jsme to chtěli, takže si vůbec nestěžujem a alespoň máme radost z každé volný chvilky. A navíc vyděláváme na cestování a na naše další plány/neplány, takže víme, že nás čeká spoustu hezkých věcí. Takže teď už jen měsíc a půl do konce pracovního víza a pak začínáme..

Napsat komentář