Jak jsme naplánovali tajný výlet na Tenerife

tenerife

Už je to skoro měsíc ode dne, kdy jsem se plná zážitků vrátila z Tenerife. Tenhle výlet byl plánovaný hodně dlouho dopředu a já Vám teď řeknu, čím byl jedinečný a jak mě poprvé v životě bavilo lhát.

Je poslední březnový večer a já sedím ve vlaku směr Ostrava. O půlnoci a sama. Vlak zastavuje v několika městech a jedním z nich jsou i Pardubice. Sedím v kupéčku spolu s dalšími lidmi a čekám, co se bude dít. Na zastávce v Pardubicích má totiž přistoupit kamarádka Edita, která nemá absolutně páru o tom, kam jede.

Na peróně nervózně vyhlíží náš vlak a vedle ní (taky trochu nervózně) přešlapuje manžel Viktor. Oba mají batoh na zádech a vypadají připraveni na cestu. Do vlaku ale nastoupí jenom Edita s jakousi obálkou v ruce, kde je na přední straně napsané číslo její místenky. Zmatená, vyděšená a s výrazem v tváři „počkejtyjakonejedešsemnou“ se naposled otáčí na Viktora a nastupuje do vlaku. Podle instrukcí přichází na místo, kde už sedím já. Edita vejde do kupéčka a pozdraví všechny spolucestující kromě mě. Když mě na poslední chvíli zahlídne, nevěří svým očím. S otázkou, co tady dělám si sedá a asi chce začít vyprávět, jak ji Viktor posadil na vlak a poslal kamsi do neznáma. Jsem zmatená taky a v tu chvíli si uvědomuju, o co tady jde. Ona si ještě neuvědomila, že tohle naše setkání opravdu není náhodné. Za pár vteřin vidím, jak ji cinklo v hlavě. Dává si ruku před pusu a se slzami v očích mě objímá. Je jí jasný, že následujících pár dní budeme spolu – jen my ženy. Vlak už pomalu odjíždí a Edita ještě běží k oknu, aby Viktorovi řekla aspoň rychlé „díky“ a „jseš blázen, jak jsi to mohl zvládnout“.

tenerife

No ale ještě je tady ta obálka..

Edita zatím jen ví, že jedem někam spolu, ale ještě vůbec netuší kam a co ji čeká. Ještě v šoku mi podává obálku, abych ji za ni otevřela. Vynadávám velký papír a ptám se, jestli je ready. Po kývnutí otáčím papír, kde je letenka na Kanáry pro nás dvě na celý týden! V tu ránu se strhne kolotoč všech možných otázek, jak jsme to dokázali, jak se nám podařilo všechno udělat tak, že nic netušila a že ji až teď došlo, že si Viktor vlastně po večerech často s někým psal. Jediný co věděla bylo, že někam jede na týden. Dovolenou jí v práci taky domluvil on a dokonce ji i nařídil, co si má sbalit. V obálce byl dopis s vysvětlením od něj, pár vzkazů od rodiny a kapesné. Vysvětlila jsem jí, že to celé byl jeho nápad a že on je ten hlavní aktér. Noční cesta vlakem do polských Katowic, odkud jsme letěli, utekla díky naší nekonečné diskuzi jak voda. Odpoledne toho samého dne jsme přistály na Tenerife, kde na nás čekala kamarádka Lenka. Lenka se na pár měsíců na Kanáry přesunula kvůli práci a celou tu dobu byla mojí a Viktorovou spojenkyní.

tenerife

Měla jsem z celé té akce úžasnej pocit a bylo fajn vidět, jak se to povedlo. Všechno to tajné plánování bylo náročné, ale stálo to za to. Běhal mi mráz po zádech, když jsem viděla jakou má radost. Jenže proč tohle všechno? Proč ty tajnosti a tolik překvapení? Ten poslední březnový večer byl totiž den jejích pětadvacátých narozenin a tohle byl dárek..

Tak zkuste někdy taky udělat překvapení pro přátele nebo rodinu. Uvidíte, že z toho budete mít největší radost právě vy..

podpis-lucie-motivimi

Napsat komentář