Cesta do Miami

Sedím ve vlaku a nechávám se unášet směr Miami. Martin vedle mě udřimuje a mě už se taky (znovu) zavíraj oči. Léto v Severní Karolíně je za námi a nám teď začíná ta hezčí část – cestování.

Začínáme přesunem na Floridu, kde si musíme vyzvednout náš nový camper van. Cesta je dlouhá. Celých 22 hodin strávíme ve vlaku. Trošku jsem se toho bála, ale momentálně už máme skoro 15 hodin za sebou a řikám si, že je to vlastně docela fajn. Spousta prostoru na nohy, wifi, zásuvky, vagon s kioskem.. Tak nějak všechno, co člověk na cestu potřebuje. Posledních pár dní před odjezdem z Nags Head začali všichni kamarádi a kolegové v práci vyzvídat, jaké máme plány. Když jsme jim řekli, že začínáme jízdou vlakem do Miami, byli nadšeni. Většina z nich totiž vlakem nikdy nejela a tak nám hrozně záviděli. Tak mi to přišlo docela úsměvný. Holce z Českýho ráje, která začala jezdit vlakem už jako malá holka. 

Vyzvedneme si auto a vyrážíme! Nevíme přesně kam, nevíme na jak dlouho a není to vlastně ani tolik důležitý, protože nikam nespěcháme. Nikdo nás nikam nehoní, nemusíme nikoho poslouchat, proště si budeme dělat, co chceme. Přesně na tohle jsme se těšili. Na tu svobodu a nezávislost. V hlavě a v mapě máme zakreslených pár bodů, které nechceme minout. Chtěli jsme začít dobrovolničením v Portoriku. Abychom si zkusili, jaké to je pracovat uprostřed džungle. Ale taky jsme chtěli vidět ty nádherné pláže a karibskou přírodu. Bohužel plán nám ztroskotal a né vůbec naší vinou. Proč je na tom zrovna Portoriko po hurikánu úplně nejhůř ze všech Karibských ostrovů? Řikám si, že nám to asi nebylo souzeno. A tak jsme letenky do Portorika zrušili a trochu pozměnili plán.

První dny se podíváme do Miami a okolí. Zkusíme sjet dolů na Key West, což je ostrůvek pod Floridou, kterej bílými plážemi a průzračnou vodou připomíná Karibik. Ale kdo ví, jaká je tam teď situace. To všechno zjistíme až od místních. Budeme pokračovat přes západní pobřeží Floridy podél mexickýxh hranic přejedeme až do Nového Mexika, odkud se vydáme trošku na sever. V Arizoně a Utahu si uděláme kolečko v národních parcích a přes Vegas a Los Angeles přejedeme do Mexika, kde chceme strávit minimálně týden. Týden v Baja California, kde se přihlásíme na dobrovlnickou práci, budeme si užívat místní přírodu, lidi a hlavně pohodu. Do Mexika musíme hlavně kvůli vízu, které musíme aktivovat překročením hranic. A tak jsme si říkali, že když už tam budeme, zkusíme si malou část projet. Californií projedeme přes Oregon až do Washingtonu, kde už nejspíš bude v listopadu docela zima. Po návstěvě Seattlu přejedeme hranice do Kanady, kde na pár dní navštívíme kamarády ve Vancouveru. Odtud se přesuneme na týden na Havaj, kde si znovu chceme zkusit práci pro nějaké místní výměnou za střechu nad hlavou a stravu. No a z Havaje už je to kousek do Sydney, kde nám začne úplně novýv život. O tom ale až příště..

 

A tak celkově budeme zastavovat, kde se nám zrovna líbí a naopak opouštět místa, která nás zas tolik nebaví. Máme spoustu knížek, který jsme za celý léto skoro ani neotevřeli. Cestovatelský deník, do kterého budu zapisovat zážitky až budeme někde uprostřed přírody, kde kolem dokola nebude nic – žádný auta, signál, ani lidi. Celkově to budou dva měsíce plné dobrodružství a poznávání spoustu nových věcí a taky nás samotných. Poprvé v životě si zkusíme opravdový život na cestě – v autě!

Lucie

One Reply to “Cesta do Miami”

  1. Šťastnou cestu!

Napsat komentář