Cestovatelský plány a Irma

Je půlka září a my už cítíme únavu. Z práce, nedostatku spánku, americkýho jídla a taky nedostatku sportu, který nám tak strašně moc chybí. Proto nás potěší zpráva od kamarádů, kteří se už třetí měsíc toulají po státech. Míří směr Severní Karolína. Neváháme ani minutu a nabízíme jim postel a teplou sprchu, kterou po několika měsících bydlení v autě určitě uvítají.

Poznali jsme je v Kanadě. Český pár a jeden kluk k tomu, kteří se rozhodli strávit pár měsíců/let mimo ČR. Spolu jsme už prozkoumali lesy kanadských národních parků a taky několik barů v Calgary. Nejsou vůbec špatná společnost a tak nám nevadilo, že se na pár dní zdrží. Přivezli s sebou tropickou bouřku Irmu, kvůli které jsme (bohužel) zůstali uvězneni doma s pár flaškami alkoholu. A tak jsme hodiny seděli, jedli, pili, povídali si, dokonce hráli i karty a další hry a tak nějak nám bylo dobře. V té době se zatím jen spekulovalo o tom, že by mohlo jít o hurikán. A tak jsme zjistili, že jsme vlastně neplánovaně měli Hurricane party, což je běžná událost, kterou Američani pořádaj, když se blíží hurikán.

Když Irma dovolila, přes den jsme šli na zmrzlinu, procházeli se po píšečných dunách, hráli si s dronem a byli se podívat na majáku. Večer jsme si poslechli cestovatelský zážitky. David s Míšou si před roadtripem po USA vytunili auto, které přetvořili v jakýsi kempovací minivan. Má postel, ledničku, světla, věci na vaření a dokonce i místo na nabítí třeba notebooku. Okna zakrývají záclonky, které jsou kolem dokola celého auta. Pod postelí je úložný prostor, kde je místo pro nádobí, oblečení a všechny potřebné věci. Všude po autě jsou různé košíčky, krabičky a taštičky, které slouží jako odkládací místo. Intimčo si mohou udělat pomocí zapnutí ledkového pásku, který je přidělaný na stropě. Zkrátka je tam všechno, co je potřeba k životu.

Jejich cesta vedla z Kanady přes západní pobřeží USA až na východ. My pojedem přesně opačným směrem. Přivezli nám mapu USA do které se dá čmárat a zase to mazat. A tak jsme začali plánovat náš více jak měsíční roadtrip, na který se chystáme v říjnu. Vždycky je lepší nechat si poradit od někoho, kdo už má zkušenosti. Tak jsme vzali fixu, seděli, povídali, ukazovali si fotky a čmárali. Měla jsem při tom obrovský motýlky v břiše. Z toho, jak jsem jim záviděla, co všechno už zažili. A taky z toho, co všechno máme vlastně ještě před sebou. No ale co je na tom to nejlepší? Jejich trip pomalu končí a potřebují se zbavit toho suprovýho auta. Auta, v kterým jsme si vysnili projet Ameriku, ale nevěděli, kde ho sehnat. A tak nám ho předají a my ho ještě vezmeme zpátky. Na západ USA. Naladili jsme se na cestovatelskou vlnu a těžko se nám po pár dnech zevlení šlo do práce. Rozloučili jsme se a oni se vydali zase na cestu. Míří na Floridu odkud letí na 3 měsíce dobrovolničit na Costa Ricu.

Uběhlo pár dnů od jejich odjezdu a Irma se rozhodla to nevzdát. Otočila směr a vrací se zpátky na nás. Silnější, tentokrát už jako hurikán nejvyšší kategorie. A tak čekáme každým dnem co se bude dít. Minulý rok jsem zažila dvojku. Ležela jsem v posteli, která se se mnou chvěla a na ulici lítaly židle.

Z Floridy budou muset zdrhnout. A my možná taky. Protože jestli to dorazí sem, bude tu hromadná evakuace. Zprávy se mění každou hodinu, tak čekáme co se bude dít. Zatím to vypadá na silnou bouřku. Domácí mi řekla, že my budem snad v poho. Kdyžtak máme zásoby plechovkovýho jídla, jeden šatník pod schodama bez oken, kam se případně můžeme schovat a taky hodně svíček, když nepůjde proud.

Každopádně včera bylo vyhlášeno státní upozornění, aby lidé byli ve střehu. Dostali jsme důležitou informaci. Pokud potřebujeme na víkend pivo nebo víno, dnes máme poslední šanci. V souvislosti s přírodní katastrofou tady přestávají prodávat alkohol, aby záchranné složky nebyly zaneprázdněné zbytečnými případy způsobené požitím alkoholu. Tak si řikám, jak by tohle asi fungovalo v Čechách?

Tak máme zásoby. A čekáme, co z toho bude. A třeba budeme mít aspoň čas povídat si víc o našich cestovatelských plánech..

Lucie

 

Napsat komentář